Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

VFX výtvarník

Stůjte za celou obrazovou koncepcí projektu

dolů

VFX výtvarník neboli CONCEPT ARTIST vytváří na základě znalosti scénáře, podrobného studia obrazových referencí a tvůrčích porad s autory filmu obrazovou koncepci projektu.

Pracuje s takzvanými „sprity“. Ty dokáže nakreslit nebo vygenerovat ve 2D. (Případně mu je někdo dodá nebo si je vezme z banky.) Dále vytváří skript, který generuje a animuje množství spritů tak, aby vznikl požadovaný efekt. Vizuální efekty ve hrách nejsou tak komplexní a složité jako efekty ve filmu. Pro hry je nejdůležitější, aby efekty byly technicky minimálně náročné, protože se renderují v reálném čase.

„VFX? LOL!“

 

Výtvarný cit: Má cit pro barvy, tvary, kompozici a pohyb. Podle fotky a videa dokáže pomocí jednoduchého skriptu vytvořit podobný efekt složený z jednoduchých částic.

Vynalézavost: Dokáže si opatřit vhodné zdroje pro 2D sprity – nakreslit je, vygenerovat nebo vzít z existujících knihoven.

Herní engine a práce s ním: Vizuální efekty se tvoří přímo v daném herním enginu. Postupy jsou velmi jednoduché a podobné.

Většinou s 3D herními grafiky, 2D grafikem, výtvarníkem prostředí a herními designery.

Asi stačí naučit se podle tutorial videa, jak se dělají herní efekty v některém z herních enginů. Spousta postupů, návodů a triků je k dispozici na internetu. A pak mít dostatek trpělivosti a citu pro své vlastní efekty.

Hrajte a zkoumejte hry:

Hrajte hodně her! Sledujte jejich efekty a analyzujte, jak jsou vyrobené. Zjišťujte z odborných článků metody a triky vytváření efektů.

Začněte s moddingem (modifikacemi čili úpravami her):

S využitím softwaru poskytovaného vydavateli zkoušejte změnit stávající efekty a vytvářejte nové efekty. Tak jednoduše pochopíte, jak se takové herní efekty dělají.

Vytvořte si portfolio:

Z vlastních vytvořených efektů vytvořte vlastní portfolio, které můžete ukázat

potenciálnímu zaměstnavateli. Zjistěte, jak na to, na Vytvořte si portfolio pro videohry.

Networking:

Seznamujte se s lidmi z herního průmyslu – účastněte se akcí, včetně konferencí a výstav. Seznamte se s profesionály a ptejte se jich na jejich práci, přičemž projevujte svůj zájem o obor i jeho znalosti, a zkuste s těmito lidmi zůstat v kontaktu. Zjistěte, jak na to, na Jak na networking.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce