Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Technický herní designer

Stvořte postavy, hrdiny i monstra

dolů

Této pozici se také říká technický designer. Je to technicky zdatný herní designer se schopností jednoduchého programování.

Pomocí skriptu umí definovat chování a pravidla hry, případně řídit děj herních událostí nebo celých levelů.

Znalost hratelnosti (gameplay): Chápe hratelnost a herní mechaniky, má přehled, jak fungují v různých hrách.

Znalost matematiky a programování: Vyzná se v herních enginech, jejich možnostech a omezeních, umí designerský nápad technicky popsat, naskriptovat nebo programovat.

Spolupráce: Úzce spolupracuje s level designery, gameplay programátorem, AI programátorem (AI = umělá inteligence), výtvarným a animačním oddělením.

Spolupracuje s level designery, programátory a herními designery.

Pro člověka, který by chtěl dělat trošku herní design a trošku programování, ale nemá zkušenosti, je nejlepší jít cestou herního testera. Odtud můžete aktivně pomáhat v umisťování některých herních objektů nebo ve skriptování automatizovaných funkcí. Pozice technického herního designera je také vhodná pro začínajícího programátora.

Vytvořte hru:

Dobrý způsob, jak se stát technickým herním designerem, je naučit se pracovat se softwarem a s herními enginy. Prostě začít vytvářet hru. Technický herní designer by měl být schopen udělat jednoduchou hru zcela sám. V moderních enginech nemusí zvládat programování, jen spojování jednotlivých prvků dohromady. Pracovat může se zástupnou grafikou i animací nebo ji brát z již hotových asetů z free nebo komerčních knihoven.

Hrajte a zkoumejte hry:

Hrajte hodně her. Přemýšlejte o jejich designu a zajímejte se o to, jak fungují herní mechaniky a pravidla.

Vytvořte si portfolio:

Vytvořte něco, co můžete ukázat potenciálnímu zaměstnavateli – svoje vlastní malé projekty – hry, prográmky či nástroje. To je naprosto zásadní. Zjistěte, jak na to, na Vytvořte si portfolio pro videohry.

Začněte s moddingem (úpravami her):

Ideálním začátkem pro technického herního designera je úprava existujících her. Prohrabat se v adresářové struktuře, pochopit formát dat, zkusit změnit pravidla, události nebo děj v již existujících prostředích nebo upravit fungování herních mechanik a systémů. To všechno vám dá cenné informace o herním vývoji a připraví vás na práci technického herního designera.

Networking:

Seznamujte se s lidmi z herního průmyslu – účastněte se akcí, včetně konferencí a výstav. Seznamte se s profesionály a ptejte se jich na jejich práci, přičemž projevujte svůj zájem o obor i jeho znalosti, a zkuste s těmito lidmi zůstat v kontaktu. Zjistěte, jak na to, na Jak na networking.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce