Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Režisér

Mějte vizi a tým pod kontrolou

dolů

Režisér je nositelem tvůrčí vize filmu nebo televizního seriálu. V našem případě animovaného.

Vymýšlí styl animace; náladu, vizuální styl i celkové vyznění. Se svými nápady musí seznámit ostatní členy štábu a nadchnout je do práce.

Režisér někdy také vytváří originální návrhy postav. Řídí týmy, které vytváří design, storyboard, rozvržení (layout) a animaci pozadí. Občas se také účastní náboru týmů.

Režisér spolupracuje s herci, kteří namlouvají animované postavy. Někdy herci předvádí animátorům scény, které pak oni zachytí a napodobí. I na tom se režisér podílí.

Režisér je zodpovědný za kvalitu sestříhaného filmu. Když jsou všechna animovaná pole spojena, film sestříhaný a nazvučený, režisér pak výsledek schválí; tomu se říká director’s cut.

Na velkých projektech pracuje obvykle jak režisér animace, tak režisér. V takových případech má hlavní slovo režisér a každodenní řízení oddělení animace přenechá režisérovi animace. U malých projektů, např. některých reklam nebo hudebních klipů, je jen jedna pozice a nazývá se buď režisér, nebo režisér animace.

Režisér může být zaměstnaný v animačním studiu nebo může pracovat na volné noze.

„Maminka a režisér mají vždycky pravdu!“

 

Představivost: Představuje si film, který chce natočit, a vytváří vizi.

Vedení: Sdílí vizi filmu s řadou lidí z různých oddělení, inspiruje je, aby odvedli co nejlepší práci, dělá kreativní rozhodnutí a spoustu dalšího.

Vyprávění příběhu: Ví, jak vytvořit dobrý příběh a jak inovativně vyjádřit emoce, postavy a akce ve správné struktuře.

Znalost animace: Dobře rozumí principům a mechanismům animace.

Znalost umění: Má hluboké znalosti a vášeň pro animaci, ocení všechny žánry umění a dokáže čerpat nápady z různých zdrojů.

Na začátku projektu spolupracuje režisér zejména s producenty, scenáristy, storyboardisty a uměleckým režisérem. Spolupracuje také s producenty při dohledu nad všemi kreativními odděleními.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce