Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Producent VFX

Mějte pod palcem celý proces

dolů

Producent VFX řídí celý proces tvorby VFX, věnuje se projektu od úvodních jednání až po odevzdání hotového díla.

Zodpovídá za to, aby byl klient, obvykle producent nebo režisér audiovizuálního díla, s prací VFX studia spokojený. Producent VFX připravuje nabídku – materiál, který má přesvědčit producenta filmu nebo televizního seriálu, aby si na vizuální efekty pro svůj projekt najal právě jeho studio. Jedná s producentem filmu o rozsahu zakázky, ceně a časovém harmonogramu. Připravuje a podepisuje smlouvu na realizaci VFX. Producent VFX sestavuje v rámci studia tým VFX specialistů a dalších potřebných profesí, připravuje pracovní harmonogram a dohlíží na rozpočet. V průběhu natáčení a postprodukce sleduje dodržování časového plánu i rozpočtu. Všechny nečekané změny ihned řeší s producentem filmu i svými spolupracovníky ve studiu.

Musí se vyznat ve filmové tvorbě a distribuci včetně jejího financování. Musí znát technologii výroby VFX a organizaci studia. Jednou ze základních podmínek pro práci VFX producenta je umění jednat s lidmi a schopnost jasně a srozumitelně definovat své myšlenky. Samozřejmostí je důslednost a spolehlivost, ale i předvídavost a umění taktiky.

VFX producent spolupracuje s producentem filmu nebo televizního projektu a s jeho režisérem. Interně ve studiu spolupracuje hlavně s VFX produkčním a VFX supervizorem.

Často se účastní filmových a televizních festivalů i filmových premiér. Tam se setkává s tvůrci a producenty, kteří mohou mít zájem o realizaci vizuálních efektů. Na těchto akcích se také často hovoří o projektech, které se připravují, a producent tak může aktivně nabídnout služby trikového studia, které zastupuje. VFX producenta potkáte pak samozřejmě při jednáních o konkrétních projektech.

Jestli máte zájem o film, umíte jednat s lidmi, máte logické myšlení, umíte se věcně postavit problémům, a přitom jste kreativní, pak je to skvělý začátek. Hodí se mít zkušenosti a znalosti z oblasti kreativního a obchodního managementu audiovizuálního průmyslu a nutné je rozumět výrobnímu procesu VFX. Jednou z cest je začít jako VFX produkční nebo VFX koordinátor. Další možností je pracovat jako asistent produkce nebo produkční ve filmovém nebo televizním štábu, individuálně sbírat znalosti o oboru vizuálních efektů a ucházet se o pozici asistenta VFX produkčního v trikovém studiu.

Středoškolské vzdělání

Hodí se ekonomická, filmová a mediální studia. Užitečný je každý obor, který kombinuje řízení projektů s kreativitou, například obor filmové a televizní produkce. Ideální jsou školy, kde je jedním z vyučovaných předmětů „Filmový trik a obrazová postprodukce“.

Vysokoškolské vzdělání

Produkci můžete studovat na vysoké škole, kde si vyberete, jestli tíhnete spíš ke kreativní části, nebo byznysu. Podle toho si pak volte obory, které vás zajímají.

Portfolio to řekne za vás

Prostudujte si podmínky přijetí na danou školu a vytvořte si své vlastní portfolio podle požadavků přijímacího řízení.

Profesní kurzy

Zdokonalte svoje dovednosti na odborném kurzu. Podívejte se na seznam vzdělávacích kurzů doporučených Creatoolou a najděte ten, který vám sedne nejlépe.

„Pořád na sobě makejte!“

 
 

Networking

Účastněte se akcí, na nichž se můžete potkat s lidmi z VFX oboru. Seznamte se s tvůrci VFX, produkčními a VFX producenty. Ptejte se jich na jejich práci. Projevte zájem i znalosti a zkuste s nimi zůstat v kontaktu. Zjistěte, jak na to, na Jak na networking.

Hledejte volné pozice v oboru

Zjistěte si co nejvíc informací o VFX studiích, pro které by vás bavilo pracovat. Projděte si jejich webové stránky a zjistěte, jestli nabízejí juniorskou pozici v oddělení produkce, případně pozici VFX koordinátora. Svůj životopis pošlete i tam, kde právě nikoho nehledají, a požádejte, aby si ho uložili pro případ, že se uvolní pozice, na kterou se budete hodit. Více podrobností najdete na „Jak oslovit zaměstnavatele v animaci a VFX“. Procházejte weby s nabídkami zaměstnání a aktivně se ucházejte o zajímavá místa!

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce