Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Previz animátor

Buďte animátorem vizualizací a animatiků

dolů

Previz animátor je v podstatě „normální 3D animátor“, který vytváří na základě storyboardu a požadavků autorů projektu jednoduché animované náhledy „animatiky“ nebo „previzualizace“ připravovaných scén.

Podstatou jeho práce je vytvořit modely a animace na základě optimalizace co nejrychleji, co nejjednodušeji tak, aby byly snadno a rychle upravitelné podle požadavků autorů filmu. Tato práce výrazně zkvalitní a ulehčí přípravu natáčení složitých trikových scén. Na rozdíl od storyboardu je animatik způsob, jak předem připravit nejen šířku a kompozici záběrů, ale i upřesnit časování, návaznost akcí na scéně a vyzkoušet pohyby kamery. Previzualizace je zpracována detailněji a definuje konkrétní rozměry snímané scény, polohu kamery a ohniska objektivů, využívá často předem vygenerovaná pozadí a prostředí.

Musí dobře ovládat vytvoření jednoduchých 3D modelů a jejich animaci, musí mít smysl pro kompozici, časování akcí a rytmus celé scény. Musí znát zásady filmového střihu, základy práce s kamerou (ohniska objektivů, možnosti pohybů kamery) a musí být komunikativní. Je vždy připraven realizovat „na počkání“ požadované změny a sám navrhuje varianty řešení.

Spolupracuje s VFX produkčním, režisérem a střihačem filmu (případně kameramanem), VFX supervizorem a ostatními specialisty 3D oddělení.

Pozice storyboardista nebo layout artist v animaci. Případně concept artist ve VFX, animaci nebo herním průmyslu.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce