Koordinátor VFX produkce
Zajistěte, aby posprodukce VFX měla hladký průběh
Koordinátor VFX produkce pracuje pod vedením VFX produkčního. Jeho úkolem je zajistit hladký běh postprodukce VFX projektů.
Pomáhá organizovat každodenní chod týmu a zodpovídá za to, aby měl každý ze spolupracovníků potřebné informace a obrazové zdroje pro efektivní práci. Organizuje a sleduje pohyb podkladů v celém procesu tvorby VFX a jejich správnou technologickou návaznost. Pracuje s výrobní databází a plánovacím SW daného projektu. Spolupracuje také s VFX supervizorem a dbá na to, aby se připomínky supervizora dostaly k jednotlivým pracovníkům a byly řádně provedeny. Účastní se kontrolních projekcí a interních porad k projektu.
Musí dobře znát VFX technologie a workflow výroby daného studia. K základním požadavkům patří umění komunikace s lidmi a schopnost vést pracovní kolektiv. Musí být pečlivý, důsledný a být připraven pracovat s maximálním nasazením, často i pod tlakem. K práci VFX koordinátora nutně patří ovládání počítačových tabulkových editorů a práce s databázemi i plánovacím softwarem. Předpokladem jsou pochopitelně jazykové znalosti.
Koordinátor VFX produkce spolupracuje s VFX produkčním, VFX supervizorem a vedoucími jednotlivých výrobních oddělení (2D, 3D, digitální dokreslovačky).
Nejčastěji ho potkáte ve VFX studiu při práci na konkrétním projektu, při pracovních jednáních nebo při projekcích trikových záběrů.
Jestli máte zájem o film, umíte jednat s lidmi, umíte se věcně postavit problémům, a přitom jste kreativní, pak je to skvělý začátek. Hodí se mít vlastní zkušenosti a praxi s některou s VFX technologií. Jednou z cest je začít jako asistent VFX produkčního, junior kompozitor, junior animátor nebo rotoskoper. Další možností je pracovat jako asistent produkce ve filmovém nebo televizním štábu, individuálně sbírat znalosti o oboru vizuálních efektů a ucházet se o pozici asistenta VFX produkce ve trikovém studiu.
„Organizace a skvělé nápady!“
Středoškolské vzdělání
Hodí se filmová a mediální studia, kde je jedním z předmětů „Filmový trik a obrazová postprodukce“.
Vysokoškolské vzdělání
Filmovou a televizní produkci nebo přímo VFX obor můžete studovat na vysoké škole.
Portfolio to řekne za vás
Prostudujte si podmínky přijetí na danou školu a vytvořte si své vlastní portfolio podle požadavků přijímacího řízení.
Profesní kurzy
Zdokonalte svoje dovednosti na odborném kurzu. Podívejte se na seznam vzdělávacích kurzů doporučených Creatoolou a najděte ten, který vám sedne nejlépe.
Networking
Účastněte se akcí, na nichž se můžete potkat s lidmi z VFX oboru. Seznamte se s tvůrci VFX, produkčními a VFX producenty. Ptejte se jich na jejich práci. Projevte zájem i znalosti a zkuste s nimi zůstat v kontaktu. Zjistěte, jak na to, na Jak na networking.
Hledejte volné pozice v oboru
Zjistěte si co nejvíc informací o VFX studiích, pro které by vás bavilo pracovat. Projděte si jejich webové stránky a zjistěte, jestli nabízejí juniorskou pozici v oddělení produkce, případně pozici VFX koordinátora. Svůj životopis pošlete i tam, kde právě nikoho nehledají, a požádejte, aby si ho uložili pro případ, že se uvolní pozice, na kterou se budete hodit. Více podrobností najdete na „Jak oslovit zaměstnavatele v animaci a VFX“. Procházejte weby s nabídkami zaměstnání a aktivně se ucházejte o zajímavá místa!
Pozice asistent produkce v herním průmyslu, což je další role v produkci, která pomáhá zajistit denní fungování projektů kombinujících výtvarnou a technickou odbornost. Nebo pozice koordinátor produkce v animaci, koordinátor produkce nebo vedoucí výroby ve filmovém a televizním průmyslu.