Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

Asistent producent

Šéfujte výrobním plánům

dolů

Tato pozice se schovává také pod názvy jako projektový manažer, development manager nebo junior producent.

Ať už se člověku na této pozici říká jakkoli, jeho hlavním úkolem jsou výrobní plány. Spolu s vedoucími jednotlivých oddělení zajišťuje každodenní chod práce a úkolů, upozorňuje na problémy, řeší závislosti mezi jednotlivými odděleními, zajišťuje komunikaci a má na starosti reportování.

Aktivita a samostatnost: S úkoly a problémy dokáže aktivně nakládat tak, aby dospěly k vyřešení. Je proaktivní, nečeká, ale jedná. Vede si přehled o tom, co je třeba ještě udělat. Není nutné mu věci připomínat a popohánět ho do práce.

Komunikace: Dokáže skvěle komunikovat slovní i písemnou formou.

Schopnost naslouchat a analyzovat: Dokáže pozorně a trpělivě naslouchat jednotlivým vývojářům a získané informace dokáže pečlivě analyzovat, zapsat a zpracovat.

Projektový management: Rozumí tomu, jak hra vzniká, je schopen naslouchat a učit se od vedoucích jednotlivých disciplín, co a kdy je třeba udělat a jak to vše promítnout do dlouhodobého i krátkodobého plánu.

Znalost herního průmyslu: Velmi dobře se vyzná v hrách, herních žánrech a herních platformách.

Obvykle má na starosti nějakou oblast vývoje. Denně pak komunikuje se všemi vývojáři dané oblasti, ale dostane se do kontaktu i se všemi ostatními členy týmu. Spolupracuje především s vedoucími jednotlivých oddělení, jako jsou hlavní programátor, hlavní grafik, hlavní designer atd., se kterými vytváří krátkodobé plány vývoje. Jeho přímým nadřízeným je producent, od kterého získává informace o důležitých cílech, termínech a prioritách.

Aby se z vás mohl stát asistent producent, musíte znát velmi dobře všechny procesy tvorby hry. Ideální je stát se nejdříve herním testerem, být vystavený výsledkům i problémům vývoje a získat tak cenné zkušenosti. Pokud budete dostatečně aktivní, komunikativní a chápaví, tak dostanete příležitost stát se asistentem produkce.

Podívejte se na game tester, kde se dozvíte víc.

Vytvořte hru:

Skvělý způsob, jak proniknout do procesů herní produkce, je naučit se pracovat se softwarem, experimentovat s herními enginy a začít sám tvořit. Nebo alespoň modifikujte existující hry pomocí dostupných nástrojů. Vytvořte si portfolio pro videohry.

Rozhlédněte se mimo herní průmysl:

Jakákoliv životní i pracovní zkušenost, kde musíte prokázat aktivitu, samostatnost, komunikaci a řešení problémů, se počítá jako plus.

Hrajte a zkoumejte hry:

Hrajte hodně her! Přemýšlejte u nich o jejich pravidlech, mechanice i obsahu. Srovnávejte podobné hry a hledejte mezi nimi rozdíly. Učte se například z development diaries i odborných článků, jak se hry dělají.

Networking:

Seznamujte se s lidmi z herního průmyslu – účastněte se akcí, včetně konferencí a výstav. Seznamte se s profesionály a ptejte se jich na jejich práci, projevujte svůj zájem o obor i znalosti a zkuste společně zůstat v kontaktu. Zjistěte víc v sekci jak na networking.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce