Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco ommodo consequat.

Monday to Friday: 9-20
Saturday to Sunday: closed

3D specialista osvětlení

Nasvěcujte jako v reálném filmu

dolů

Práce na pozici LIGHTING SPECIALIST neboli 3D specialisty na osvětlení je v podstatě obdobou práce kameramana při reálném filmovém natáčení.

Jeho úkolem je nasvítit pomocí virtuálních světel všechny 3D objekty tak, aby svým vzhledem přesně odpovídaly světelné atmosféře reálného podkladového záběru. Podkladem pro jeho práci může být kromě samotného záběru i série referenčních fotografií ze scény, fotografie nebo záběry pomocných objektů (bílá nebo šedá koule), případně zasvětlovací schéma, které vytvoří VFX supervizor nebo kameraman filmu. Často tento specialista řeší i nastavení správného renderingu 3D vrstvy.

I u této profese je nezbytný výtvarný talent. Lighting specialista musí ovládat používaný 3D software a všechny typy a možnosti nastavení jeho virtuálních světel včetně jejich animace. Měl by být kromě své VFX profese dobrým fotografem nebo kameramanem se znalostí tvůrčího svícení. Nezbytný je cit pro barvu, kontrasty a celkovou světelnou atmosféru.

„Budiž světlo!“

 

Spolupracuje s VFX produkčním, kameramanem filmu, VFX koordinátorem, VFX supervizorem, 3D animátorem, výtvarníkem 3D textur a ostatními specialisty 3D oddělení a pochopitelně i s 2D kompozitorem, který nakonec výslednou scénu doladí.

-

Školy a kurzy

-

Studia a produkce